Шановні відвідувачі!

Вітаючи вас на сайті Лебединської районної ради, сподіваюсь, що розміщені на ньому матеріали допоможуть вам оперативно отримати повну та достовірну інформацію про діяльність районної ради та 23 сільських рад району, сприятимуть взаємодії органів місцевого самоврядування та громадськості при вирішенні актуальних питань життєдіяльності територіальних громад.

 

З повагою, голова Лебединської районної ради Василь Калита!

   
   

Документи  

   

Корисні посилання  

   

З двадцять восьмою річницею Незалежності!

З нагоди відзначення 28-ї річниці незалежності України 21 серпня в районному будинку культури відбув…

Депутати обговорили стан та перспективи реформування Лебединської центральної районної лікарні

25 липня на спільному засіданні постійних комісій Лебединської районної ради депутатами була підтрим…

У Ворожбі відзначили День села

Теплого суботнього вечора жителі та гості с.Ворожба зібралися разом на сільському стадіоні, щоб відз…

Московський Бобрик відзначив своє найголовніше свято

Напередодні 28-й річниці Незалежності України 17 серпня весело, радісно і по-родинному тепло відзнач…

День села відсвяткували в Калюжному

Жителі та гості с. Калюжне 17 серпня біля сільського будинку культури урочисто й весело відзначили Д…
   

Увага! НАЗК доповнило роз'яснення щодо заповнення Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у системі "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані


64. За якою формою та яким чином слід подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування?

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

   

ОГОЛОШЕННЯ

Харківський національний університет міського господарства імені О. М. Бекетова готує фахівців зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування» (ліцензований обсяг 150 осіб на рівні «Магістр») за освітньо-професійною програмою «Адміністративне управління об’єднаними територіальними громадами» за заочно-дистанційною формою навчання.

Мета підготовки фахівців полягає в набутті професійних компетентностей щодо ефективного управління на засадах публічності влади, демократичних принципів взаємодії влади та громадян, прозорості прийняття та ефективності реалізації управлінських рішень для забезпечення сталого розвитку регіонів шляхом активізації місцевих ініціатив і раціонального використання ресурсного потенціалу територій.

ДЕТАЛЬНІШЕ >>

   
Joomla модули на http://joomla3x.ru и компоненты.

7 березня у районному краєзнавчому музеї відбувся театралізований захід під гаслом «І тебе в сім’ї великій, в сім’ї вольній, новій не забудемо ніколи, Тарасе», присвячене 205-річчю від Дня народження видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка. На нього завітали керівники району, працівники галузі культури, організацій і установ району, шанувальники мистецтва Великого Кобзаря.

Відкрито свято було піснею «Ти чуєш, Тарасе» у виконанні соліста районного будинку культури Сергія Касьянова. Неодноразовий переможець районних і обласних конкурсів читців творчості Шевченка директор Підопригорівського сільського будинку культури Віталій Лобода продекламував всесвітньо відомий «Заповіт». А бібліотекар Голубівської сільської бібліотеки Варвара Звягольська зачитала присутнім авторський твір «Шевченкова правда».

Голова районної ради Василь Калита і голова райдержадміністрації Віктор Химич висловили власні думки про роль Тараса Григоровича Шевченка в українському державотворенні, його місце в історії України та неперевершену творчість. Як зазначили вони, творчість Кобзаря стала справжнім символом українського народу та дала можливість самоствердитися нашій нації.

Старший науковий співробітник музею Світлана Бражніченко провела змістовний історичний екскурс у життєвий і творчий шлях митця. Свою розповідь вона вдало поєднала з переглядом уривків із документального фільму «Розповіді про Шевченка».

За життя Тарас Григорович написав близько 240 поетичних та 1200 живописних творів. Але справжнє визнання до його мистецької спадщини прийшло лише 20-х роках ХХ ст. Сьогодні в усьому світі встановлено 1384 пам’ятника Шевченку. З них 1256 в Україні та 128 у 35 різних країнах світу.

Частина життєвого шляху митця пов’язана з нашим краєм. Так у червні 1859 року він відвідав помістя Хрущових у Лифиному. Чарівність місцевої природи надихнула його на написання творів «Зацвіла в долині», «Садок вишневий коло хати» та «Ой, по горі ромен цвіте». Всі ці поетичні рядки, покладені на музику, прозвучали у виконанні дуету «МІРА» районного будинку культури (Ірина Балаба, Микола Холодяй), які минулого року стали переможцями міжнародного конкурсу «Тарас Шевченко єднає народи».

Присутні також мали змогу насолодитися майстерною грою акторки аматорського театру «Орфей» Катерини Каленіченко, яка інсценізувала уривок з поеми Шевченка «Мати-наймичка», а також взяти участь у флешмобі з читання поетичних рядків Великого Кобзаря.

Вірші та художня творчість Шевченка буквально наскрізь пронизані любов’ю до своєї землі. Він, як ніхто інший, вболівав за кращу долю українського народу, все життя віддавши боротьбі за те, щоб рідна мова не була спаплюжена і продовжувала жити. Тому сьогодні ми вклоняємося перед генієм Тараса Григоровича і шануємо його ім’я як символ незламності духу й нескореності всього нашого народу.